Для багатьох керівників в даний час залишається актуальним питання – а не крадуть чи його співробітники? І мова йде не тільки про канцелярському приладді та інших дрібницях, але і про фінанси. Різні шахрайські схеми можуть призвести не тільки до зниження прибутку, але і ослаблення позицій на ринку, погіршення репутації.

Чому ж співробітники компаній крадуть? На це є кілька причин:

 • низький рівень доходу;
 • особиста неприязнь до керівника або акціонерам;
 • недостатній контроль за діями співробітників з боку керівництва;
 • жадібність.

Тобто причини крадіжки можуть бути не тільки соціальними, але й особистісними. У практиці зустрічаються співробітники, які виявилися нечистими на руку через свою наркозалежності або величезних боргів. У такій ситуації страждають обидві сторони – співробітник, який понесе покарання, і керівник, який втрачає частину прибутку.

Як показує практика, найбільш вразливими є представники малого і середнього бізнесу. У компаніях з невеликою штатною чисельністю недоцільно утримувати штат юристів і службу власної безпеки. Саме через відсутність контролю і відбуваються такі протиправні діяння.

У подібних ситуаціях рекомендується звертатися до фахівців, які не тільки проведуть службове розслідування, виявлять винних осіб, а й запропонують ряд заходів, які дозволять запобігти в подальшому розкрадання і мінімізувати ризики для бізнесу. Однією з таких компаній в нашій країні є ForensicPro. З нашою допомогою ви зможете захистити свою фірму.

Різниця між крадіжкою і розкраданням

На перший погляд різниці між цими двома поняттями немає. І те, і інше характеризується заволодінням чужим майном. Але насправді відмінності є. У чому ж вони полягають?

Почнемо з загальних ознак. Як зрозуміти, що в компанії був факт крадіжки або розкрадання? Керівникам варто звернути увагу на наступні аспекти:

 • встановлення недостачі в результаті проведення перевірки документів фінансової звітності, аудиту;
 • постійний витік інформації;
 • зниження рівня ділової активності, працездатності співробітників;
 • деякі співробітники явно живуть невідповідно до своїх достатків;
 • погіршення якості продукції або послуг, що надаються;
 • погіршення зв’язків з контрагентами, клієнтами і т.д.

Повернемося до відмінностей. Під крадіжкою відповідно до КУпАП та КК розуміється таємне викрадення чужого майна. Крадіжка є синонімом злодійства, і в побуті найчастіше використовується саме другий термін. Залежно від суми збитку визначається вид відповідальності – кримінальна чи адміністративна.

Що стосується розкрадання, то це протиправне діяння, вчинене з корисливих мотивів, яке проявляється в безоплатному вилученні, отриманні, заволодінні, чужим майном. Обов’язковим наслідком такого діяння є завдання матеріальної шкоди власнику майна.

У разі розкрадання в компанії мова може йти не тільки про фінансові засоби. Об’єктом розкрадання виступають товари, активи і т.п.

На замітку! У разі виявлення фактів розкрадання або крадіжки у начальства є кілька варіантів вирішення проблеми – притягнути винних осіб до відповідальності, розглянути це питання на засіданні трудового колективу або звільнити шахрая / злодія відповідно до чинного законодавства про працю.

Як боротися з корупцією всередині компанії?

Мабуть, багато хто погодиться, що це одвічне питання. В першу чергу потрібно почати з керівних осіб, які повинні прийняти незаперечна рішення – почати активну боротьбу з внутрішньокорпоративними шахрайствами і корупцією.

У ряді випадків компанії справляються власними силами, але частіше звертаються до сторонніх фахівців. Що пропонує компанія ForensicPro в рамках боротьби з корупцією всередині компанії:

 1. Проведення ретельних, об’єктивних перевірок всіх фінансових документів, роботи юридичної служби.
 2. Перевірку всіх фізичних осіб.
 3. Виявлення порушень, невідповідність.
 4. Збір доказів винності конкретних осіб.
 5. Пропозиції з приводу покарання винних співробітників.
 6. Складання переліку заходів, спрямованого на запобігання корупції в подальшому.
 7. Розробку необхідних документів.
 8. Стягнення матеріального збитку в судовому порядку.
 9. Організацію навчання співробітників поведінки при конфлікті інтересів.
 10. Оптимізацію HR-процесів.
 11. Розробку, створення системи контролю та управління доступом.
 12. Формування нової корпоративної культури, правил.

Якщо ви вже зіткнулися з розкраданнями або крадіжкою на своєму підприємстві, або хочете ввести превентивні заходи і запобігти такі діяння, зверніться в компанію ForensicPro. Ми перші в Україні, хто пропонує чесне, об’єктивне й ефективне розслідування внутрішньокорпоративних шахрайств. Ми допоможемо вам захистити свій бізнес.

Категорії: Блог

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.