Компанія ForensicPro надає послуги з розслідування корпоративного шахрайства в Україні. Деталі по телефону, який вказаний на сайті.

Під визначення «корпоративне шахрайство» підпадає сукупність дій осіб всередині компанії і ззовні, внаслідок яких компанія втрачає активи і прибуток. До подібних дій відноситься і злодійство співробітників, і використання інсайдерської інформації для отримання особистої вигоди, і нарахування надмірних бонусів ТОП-менеджерам, і продаж за заниженою вартістю власності компанії.

В Україні сфера діяльності, пов’язана з проведенням розслідувань корпоративного шахрайства, – це новий напрямок послуг для бізнесу. Поряд з цим, компанія ForensicPro розпорядженні всі необхідні ресурси для ефективної роботи в даному напрямку. Виявляючи ризики або факти порушень, ми допомагаємо бізнесу в побудові міцної системи захисту економічної безпеки.

Розслідування корпоративного шахрайства

Корпоративне шахрайство призводить не тільки до фінансових (матеріальних) втрат, а й завдає шкоди нефінансового характеру. Наприклад, зниження якості продукції за рахунок прихованого використання більш дешевих і менш якісних комплектуючих завдає шкоди репутації компанії.

Розслідування корпоративного шахрайства — це можливість знищити у зародку порушення, які можуть призвести до занепаду, а то і краху бізнесу. Проводяться такі розслідування фахівцями з Форензік, і націлені на:

 • виявлення фактів шахрайства або підтвердження їх відсутності;
 • пошук винних осіб;
 • збір доказів для притягнення цих осіб до дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності;
 • стягнення відшкодування заподіяної шкоди.

Види корпоративного шахрайства

Корпоративне шахрайство здійснюється за трьома напрямками:

 1. Присвоєння майна співробітниками компанії
 2. Корпоративна корупція.
 3. Маніпулювання фінансовою звітністю.

У ряді випадків шахрайські дії відбуваються одночасно тими ж особами за двома, а то й трьома напрямками. Якщо в схему втягується ТОП-менеджмент, збитки компанії досягають критичних показників.

До відома! Згідно з дослідженнями Асоціації сертифікованих експертів по шахрайству (ACFE), щорічно компанії по всьому світу втрачають від шахрайських дій більш $ 4,5 трлн.

У компаніях України можна виділити такі поширені порушення:

 • вибір «свого» постачальника на невигідних для компанії умовах;
 • «Паралельний бізнес» (при наявності двох засновників);
 • «Мертві душі» виплата зарплати та інших винагород непрацюючим співробітникам;
 • «Відкат»: збут товару менеджером зі збуту за заниженою ціною з подальшим присвоєнням різниці.

Коли варто задуматися над розслідуванням корпоративного шахрайства

Багато бізнесменів навіть не здогадуються про витік коштів компанії в чиїсь кишені. Корпоративне шахрайство відноситься до числа найбільш якісно замаскованих правопорушень. Однак при підтримці досвідченого Форензік-фахівця порушення цілком можна виявити в той момент, коли вони ще не привели до критичних наслідків.

Важливо! Серед тривожних індикаторів:

 • тісні контакти менеджера з постачальниками;
 • закупівля все більшої кількості сировини при незмінних обсягах виробництва;
 • необгрунтовані зміни в порядку заповнення документів;
 • відмови співробітників від відпусток і передачі справ колегам;
 • плинність кадрів, зокрема – управлінського персоналу.

Що ми можемо запропонувати нашим клієнтам?

Форензік-фахівці компанії ForensicPro готові провести комплексну роботу з виявлення та попередження корпоративного шахрайства за допомогою спеціалізованого інструментарію. В ході розслідування проводиться пошук по комп’ютерних автоматизованих системах (ERP, CRM, BI, BPM), а також збираються дані з ряду інших джерел.

За результатами роботи замовнику передається звіт з фактами порушень і рекомендаціями щодо їх усунення. Нами надаються комплаенс-послуги, що включають розробку рекомендацій щодо вдосконалення системи управління ризиками корупції і хабарництва. Наша допомога – це можливість оздоровлення бізнесу шляхом усунення чинників, які його виснажують.